آبشار درازکش کجاست؟ آشنایی با یک آبشار بی نظیر

شهریور ۵, ۱۴۰۲
0 نظر
آبشار درازکش

استان مازندران سرشار از جاذبه های گردشگری زیادی است که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. در جای جای این استان زیبا می توانید علاوه بر دریای زیبای خزر، کوه ها، جنگل ها و آبشارهای بی نظیری را شاهد باشید. آبشار درازکش یکی از جاهای دیدنی بابل است که می تواند گزینه ای مناسب برای ساختن یک روز خاص باشد. در بازدید از این آبشار می توانید بهترین ها را تجربه کنید.

آبشار دراز کش کجاست؟

آبشار درازکش جزو جاهای دیدنی مازندران است که در شهر بابل و در نزدیکی روستای درازکش قرار دارد. فاصله این آبشار تا بابل 37 و تا تهران 245 کیلومتر است. این آبشار هفت متری، در دل جنگل های انبوه قرار گرفته و می توانید علاوه بر دیدن آن از جاذبه های بسیار زیبای جنگل و کوهستان لذت ببرید. این آبشار در تمام فصل های سال پر آب است و اگر اهل شنا و آب تنی هستید، می توانید خنکای آب را با پوست خود لمس کنید. همچنین می توانید به آبشار دوم، سوم، چهارم و پنجم نیز که با فاصله از این آبشار واقع شده اند نیز سر بزنید.

در بازدید از آبشار دراز کش، لحظات بی نظیری تجربه خواهید کرد. صدای شرشر آب با آواز پرندگان و صدای باد که در شاخه های درختان می پیچید، موسیقی بی نظیری ایجاد کرده که گوشتان را نوازش می کند. چشم هایتان را ببندید و به نوای طبیعت گوش جان بسپارید.

بهترین زمان بازدید از آبشار درازکش

دیدن آبشار درازکش در هر فصلی، جذابیت های خاص خود را دارد. در فصل بهار، طبیعت سرسبز و زیبا، لبخند را به لبان شما می آورد. در فصل تابستان، بدون نگرانی از گرما، از این آبشار لذت خواهید برد. پاییز رنگارنگ در این آبشار نیز، برای دوست داران عکاسی، بهترین فصل محسوب می شود. مناظر برفی زمستان نیز، اگرچه زیبا و جذاب است، اما با توجه به اینکه نیاز به پیاده روی دارید، در روزهای بارانی و برفی از رفتن به آبشار خودداری کنید. در ویدیو زیر می توانید این آبشار را مشاهده نمایید

مسیر دسترسی به آبشار درازکش

اگر از سمت تهران قصد رفتن به آبشار دراز کش را دارید، باید ابتدا خودتان را به بابل برسانید. برای رسیدن به شهر بهار نارنج، کافی است از تهران به سمت آبعلی و دماوند حرکت کنید تا وارد جاده فیروزکوه شوید. پس از آن به شهرهای سوادکوه، آلاشت، پل سفید و قائم شهر به بابل می رسید. برای رسدن به این آبشار باید وارد بندپی شرقی شوید و مسیری 25 کیلومتری را طی کنید.

هنگامی که به گلوگاه رسیدید، باید از روی پل سمت چپ جاده، به سمت جاده فیروزجاه حرکت کنید. پس از آن به یک دو راهی می رسید که به سمت چپ حرکت کنید. پس از رسیدن به تکیه روستا، باید ادامه مسیر را پیاده طی کنید تا به این آبشارها برسید.

نکات لازم در بازدید از آبشار درازکش

آبشار دراز کش

در بازدید از آبشار دراز کش لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

  • با توجه به طولانی بودن مسیر، حتما کفش مناسب به همراه داشته باشید. همچنین به این نکته دقت کنید که طی مسیر ممکن است برای کودکان و سالمندان همراه شما دشوار باشد.
  • در طول مسیر سراشیبی های تندی وجود دارد؛ می توانید از پله هایی که توسط مردم ساخته شده استفاده کنید.
  • از بردن وسایل اضافی پرهیز کنید و تنها چیزهای ضروری بردارید.
  • پیش از رفتن به آبشار، حتما هواشناسی منطقه را چک کنید.

سخن آخر

آبشار دراز کش یکی از زیباترین آبشارهای مازندران است که در شهر بابل واقع شده است. این آبشار زیبا در دل جنگل قرار دارد و می توانید از مناظر طبیعی زیبای اطراف آن نهایت استفاده را ببرید. در سفر به این منطقه به دیگر جاهای مازندران نیز سر بزنید. پس از دیدن آبشار دراز کش به سوادکوه و لفور نیز سر بزنید تا روز زیبای خود را کامل کنید. همچنین اگر قصد ماندن داشتید می توانید از ویلالفور، ویلا و کلبه اجاره کرده و یک تجربه بی نظیر برای خود رقم بزنید.

ما در آنلاینر بیش از 12 سال است که‌ به صورت تخصصی در حوزه‌ های مختلف سئو (تولید محتوا، آن پیج، آف پیج، و تکنیکال) فعایت می‌ کنیم. تیم ما تشکیل شده از دوازده کارشناس در هر کدام حوزه‌ها و در بخش تولید محتوا نویسنده‌ های متخصص، به‌ روز و  با تجربه‌ی ما  همواره تلاش می‌ کنند تا باکیفیت‌ ترین و یونیک‌ ترین محتوا ها را ارائه دهند.

پیام بگذارید