کدام شهر، شهر بهار نارنج است؟

مرداد ۲۸, ۱۴۰۲
0 نظر
شهر بهار نارنج

بهار نارنج یکی از گیاهان معروف است که اکثر مردم آن را با بوی خاصی که دارد، می شناسند. این گیاه که در واقع شکوفه درخت نارنج است، در فصل بهار خود را نشان می دهد و زیبایی خاصی به طیبعت می بخشد. این درخت را می توانید در شهرهای شمالی و شهرهای دیگری مثل شیراز ببنید. اهمیت و زیبایی این درخت به قدری است که برخی از شهرها با نام شهر بهار نارنج شناخته می شوند؛ اما منظور از شهر بهار نارنج کدام شهر است؟ سال ها است بر سر این موضوع اختلاف است.

شهرهای شمالی هرکدام خود را شهر بهار نارنح می دانند و عده ای دیگر معتقدند این لقب مخصوص شهر شیراز است. با توجه به اینکه این درخت در شهرهای شمالی بیشتر به چشم می خورد، شمالی ها پرچم دار کسب این عنوان هستند. با سفر به شمال می توانید علاوه بر دیدن درختان نارنج، با اجاره کلبه سوئیسی در لفور تجربه بی نظیری داشته باشید.

شهر بهار نارنج کجاست؟

در بسیاری از شهرهای شمالی، شهرداری به خاطر زیبایی های بی نظیر  و بوی مست انگیز درخت نارنج، اقدام به کاشت آن در شهر کرده است. این درخت دارای برگ های ضخیم سبز رنگ است که در تمام طول سال به همین رنگ باقی می مانند. در فصل بهار عطر بهارنارنج همه جا را پر می کند و هوش از سر هرکسی می برد. شهر بهار نارنج کجاست و کدام شهر درختان نارنج بیشتری دارد؟

بابل، شهر بهار نارنج

درخت بهار نارنج

شهر بابل نخستین شهری است که با نام بهار نارنج شناخته می شود. این شهر جزو شهرهای زیبا و تاریخی مازندران است که هرساله گردشگران زیادی به خود جذب می کند. بابل در 211 کیلومتری شمال شرق تهران و در فاصله دریای خزر و رشته کوه های البرز قرار دارد. شهر بابل از سمت شمال به شهرهای بابلسر و فریدونکنار، از جنوب به رشته کوه های البرز، دماوند و فیروزکوه، از شرق به قائمشهر و سوادکوه و از سمت غرب به آمل منتهی می شود.

جاهای دیدنی بابل، باعث شده افراد زیادی این شهر را برای سفر خود انتخاب کنند. در جای جای بابل می توانید درختان نارنج را مشاهده کنید و از عطر بی نظیر بهار نارنج سرمست شوید. این امر باعث شده بابلی ها شهر خود را شهر بهار نارنج بدانند.

ساری؛ شهر بی نظیر شمال

درخت نارنج

ساری یکی دیگر از شهرهایی است که مدعی عنوان شهر بهار نارنج است. این شهر مرکز استان مازندران است و جاهای دیدنی زیادی دارد که هر ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. این شهر دارای فرودگاه است و برای اینکه بدانید فرودگاه ساری به چه شهرهایی پرواز دارد، می توانید وارد وب سایت این فرودگاه شوید. شهر زیبای ساری، امکانات زیادی دارد و می توانید علاوه بر دیدن دریا به جنگل های سرسبز آن سر بزنید و بهترین ها را برای خود خلق کنید. در جای جای ساری نیز شکوفه های نارنج، بوی شورانگیزی ایجاد کرده اند و باعث طراوت و زیبایی بخشی به شهر می شوند. به همین علت ساری نیز مدعی عنوان شهر بهار نارنج است.

شیراز، شهر زیبایی ها

شیراز

شیراز یکی از شهرهای فوق العاده ایران است که این شعر معروف دکتر صورتگر را در وصف آن شنیده اید:

هر باغبان که گل به سوی برزن آورد

شیراز را ، دوباره به یاد من آورد

آنجا که گر به شاخ گلی آرزوت هست

گلچین به پیشگاه تو یک خرمن آورد

این شهر زیبا که در فصل اردیبهشت، مانند بهشت می شود، سرشار از گل ها و درختان بی نظیر است. دیار حافظ و سعدی به قدری زیبا است که می توانند خود را شهر بهار نارنج بدانند؛ اما شهرهای شمالی درختان نارنج بیشتری دارند و شیراز از شانس کمتری برای کسب این اسم برخوردار است. با این وجود چیزی از زیبایی های بهشت ایران کم نمی شود و می توانید بی نظیرترین لحظه ها را در این شهر داشته باشید.

در نهایت کدام شهر، شهر بهار نارنج است؟

این که کدام شهر، شهر بهار نارنج است اهمیت زیادی ندارد. این درخت معطر در کل استان مازندران، دیگر استان های شمالی و شهر شیراز  وجود دارد. اصلا می توانید همه این شهر ها را شهر بهار نارنج بدانید و از اختلافات دوری کنید. نکته مورد اهمیت این است که از این درخت بی نظیر لذت ببرید و با بوی آن سرمست شوید. اگر به استان مازندران سر زدید، می توانید با اجاره ویلا و کلبه از ویلا لفور بهترین ها را تجربه نمایید. اکثر این ویلاها در کنار درختان نارنج قرار دارند که خاطره خوشی برای شما خواهند ساخت.

سوالات متداول

شهر بهار نارنج لقب کدام شهر است؟

شهرهای بابل، ساری و شیراز را با نام شهر بهار نارنج می شناسند؛ اما اکثر افراد این لقب را تنها مختص بابل می دانند.

چرا بابل به شهر بهار نارنج معروف است؟

در این شهر درختان نارنج زیادی وجود دارد و در فصل بهار جلوه خاصی به شهر می دهند.

ما در آنلاینر بیش از 12 سال است که‌ به صورت تخصصی در حوزه‌ های مختلف سئو (تولید محتوا، آن پیج، آف پیج، و تکنیکال) فعایت می‌ کنیم. تیم ما تشکیل شده از دوازده کارشناس در هر کدام حوزه‌ها و در بخش تولید محتوا نویسنده‌ های متخصص، به‌ روز و  با تجربه‌ی ما  همواره تلاش می‌ کنند تا باکیفیت‌ ترین و یونیک‌ ترین محتوا ها را ارائه دهند.

پیام بگذارید