گالشکلا، بهشت بابلسر در دامنه کوه های البرز

مهر ۱۶, ۱۴۰۲
0 نظر
گالش کلا (گالشکلا)، بهشت مازندران

شهرها و روستاهای شمالی، همیشه مورد استقبال مسافران و علاقمندان به طبیعت گردی بوده و همواره گردشگران زیادی را به خود جذب کرده اند، اما برخی از مناطق شمالی نسبت به سایر مکان ها از جذابیت بیشتری برخوردار هستند. یکی از این جاذبه ها، گالشکلا است که با داشتن آب و هوای مطبوع و دلنشین، چشم انداز سرسبز و برخورد خوش و دلپذیر اهالی آن باعث شده تا افراد زیادی برای لذت بردن از طبیعت بکر، این روستا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

این دهکده، در استان مازندران واقع شده و حدود 3 ساعت با تهران فاصله دارد. در صورت تمایل به اقامت در این منطقه می توانید با اجاره کلبه در لفور، این امکان را برای خود و خانواده تان فراهم کنید.

 روستای رویایی گالشکلا بابلسر کجاست؟

گالش کلا (گالشکلا)، بهشت مازندران

گالشکلا، یکی از جاذبه های گردشگری بابلسر است که در یک کیلومتری بهنمیر قرار دارد. این روستا زیبای خوش آب و هوا و سرسبز، که به بهشت دامداران معروف شده به دلیل چشم انداز زیبا و مردم مهمان نواز روستا، به یکی از مکان های دیدنی تبدیل شده است. دهکده گالشکلا با مساحت 60 هزار متر مربع، دارای 1400 نفر سکنه و 400 خانوار بوده و یکی از حوزه های آبریز سد البرز محسوب می شود که در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در دهستان لپور قرار گرفته است. این روستا از لحاظ تقسیمات به دو بخش پایین در محدوده جاده بهنمیر به قائم شهر و ساری و بالا در قسمت جنوبی رودخانه تلار تقسیم شده است.

این دهکده از 4 طرف با مناطق زیبای دیگری احاطه شده است که در سفر به این منطقه می توانید از دیدن آن ها لذت ببرید. از سمت شمال توسط روستای روشندان بهنمیر، از جنوب با روستای سرخدشت و دینه سر قائمشهر، از شرق با روستای قائم ده شهرستان قائم شهر و اسماعیل کلا بزرگ شهرستان جویبار و از غرب با شهر بهنمیر فراگرفته شده است.

اسکان در روستای گالش کلا 

برای لذت بردن از مناظر بکر و دلپذیر این قریه زیبا باید در بابلسر اقامت داشته باشید که نزدیک ترین فاصله را با گالشکلا دارد. در این روستا، به دلیل اهمیت حفظ بافت روستایی، اجازه ساخت و ساز به روش های مدرن داده نمی شود و اکثر خانه ها به شکل بومی و با کلبه های چوبی هستند. 

جاذبه گردشکری دهکده سرسبز بابلسر

آبشار اسکلیم رود

از جاذبه های گردشگری این روستای زیبا می توان به آبشار آهکی اسکلیم رود اشاره کرد که در فاصله دو کیلومتری آن و در میان جنگل های لفور قرار داشته و چشم اندازی غیر قابل توصیف را برای طبیعت دوستان فراهم کرده است. برای تماشای زیبایی زایدالوصف این آبشار که به عروس آبشارهای سوادکوه شهرت دارد و استفاده از خواص درمانی آن باید حدود یک ساعت به سمت جنگل های هیرکانی پیاده روی کنید.

بهترین زمان سفر به گالشکلا 

تابستان بهترین زمان سفر به گالشکلا

بهترین زمان برای سفر به این قریه خوش آب و هوا و استفاده از طبیعت زیبا و تماشایی آن، فصل های بهار و تابستان است که علاوه بر طبیعت آرامش بخش آن می توانید از سایر جنبه های توریستی مانند بازار ولیعصر و پل معلق بابلسر نیز دیدن کنید.

کلام آخر

برای سفر به شهرهای شمالی، مازندران و بابلسر جزو انتخاب های اصلی محسوب می شود. روستای گالشکلا که از توابع بابلسر محسوب می شود با داشتن جاذبه گردشگری مانند آبشار آهکی اسکلیم رود در میان جنگل های رازآلود لفور، مسافران و گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. گالشکلا در یک کیلومتری بهنمیر و در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد و برای سفر به این منطقه خوش آب و هوا، بهار و تابستان بهترین فصل ها هستند. با مراجعه به سایت ویلا لفور می توانید کلبه های جنگلی و ویلاهای رویایی و زیبا برای اقامت خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

روستای گالشکلا کجاست؟

دهکده گالشکلا، در فاصله یک کیلومتری بهنمیر، در استان مازندران قرار داشته و از توابع بابلسر محسوب می شود.

بهترین زمان برای سفر به دهکده گالشکلا چه زمانی است؟

بهار و تابستان، بهترین اوقات برای سفر به این روستای خوش آب و هوا و لذت بردن از طبیعت بکر آن منطقه است.

ما در آنلاینر بیش از 12 سال است که‌ به صورت تخصصی در حوزه‌ های مختلف سئو (تولید محتوا، آن پیج، آف پیج، و تکنیکال) فعایت می‌ کنیم. تیم ما تشکیل شده از دوازده کارشناس در هر کدام حوزه‌ها و در بخش تولید محتوا نویسنده‌ های متخصص، به‌ روز و  با تجربه‌ی ما  همواره تلاش می‌ کنند تا باکیفیت‌ ترین و یونیک‌ ترین محتوا ها را ارائه دهند.

پیام بگذارید