برنجستانک کجاست؟ بهشت گمشده سوادکوه

خرداد ۲۳, ۱۴۰۲
2 دیدگاه ها
برنجستانک کجاست

شمال ایران جزو مناطق بسیار محبوب کشور است که اکثر افراد مخصوصا پایتخت نشین ها از هر فرصتی برای مسافرت به آن استفاده می کنند. این خطه، شهرها و روستاهای زیادی دارد که شاید اسم آن ها را نشنیده باشید؛ اما این مناطق سرشار از زیبایی و سرزندگی هستند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند و شما می توانید لحظات بسیار خوبی برای خود بسازید. برجستانک، یکی از شهرهای استان مازندران است که می تواند یک انتخاب مناسب برای افرادی که عاشق طبیعت و هوای پاک هستند، باشد. همچنین با توجه به نزدیکی این منطقه به لفور، شما می توانید با اجاره ویلا در لفور اقامت دلپذیری را تجربه کنید.

برنجستانک کجاست؟

برنجستانک یکی از روستاهای زیبا و سرسبز سواد کوه در استان مازندران است که در 22 کیلومتری قائم شهر و 47 کیلومتری ساری قرار دارد. فاصله این شهر تا تهران، تنها سه ساعت است و همین امر باعث شده تا ساکنین تهران از این منطقه استقبال کنند. طبیعت زیبای این روستا، اقامتگاه های مدرن و امکانات تفریحی بی نظیر آن، باعث محبوبیت برنجستانک شده است.

آب وهوای دهکده زیبای برنجستانک

برنجستانک در نیمه ابتدایی، دارای آب وهوای معتدل و خنک است که پوشش سرسبز این منطقه، بهشت رویایی پدید می آورد. اما در نیمه دوم سال، این دهکده دارای آب و هوای خنک است که می توانید از زیبایی برگ های پاییزی آن لذت ببرید.

مناطق دیدنی برنجستانک کجاست؟

برنجستانک سرشار از جاذبه های گردشگری و طبیعی است که با ورود به این روستا می توانید از آن ها بازدید کرده و اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید. مناطق دیدنی برنجستانک شامل موارد زیر است.

دریاچه گل پل شاهی، با اکوسیستم منحصربه فرد

برنجستانک کجاست

دریاچه گل پل شاهی در 5 کیلومتری برنجستانک قرار دارد. این دریاچه، جزو خاص ترین اکوسیستم های ایران بوده و دارای آب شیرین است که باعث شده جانوران و آبزیان خاصی در محیط آن زندگی کنند. شما می توانید در کنار دریاچه گل پل شاهی اتراق کرده و اقدام به ماهیگیری نمایید.

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا نامش دریاچه گل پل شاهی است؟ نام قبل از انقلاب شهرستان قائم شهر، شاهی بوده به همین دلیل پسوند شاهی بر نام این دریاچه ماندگار مانده است.

هفت آبشار، آبشارهای پلکانی!

برنجستانک کجاست

هفت آبشار در خود روستای برنجستانک قرار ندارد و شما برای دیدن آن باید به سمت روستای تیرکن در همان حوالی حرکت کنید. این آبشار، دارای پلکان های نامساوی بوده که ابعاد آن ها کوچک و بزرگ است که با وجود این پلکان های نامتوازن حوضچه پایینی قابل توجهی برای شنا دارد.

مجموع ارتفاع این هفت آبشار، به 9 متر می رسد و حوضچه تشکیل شده برای هر آبشار می تواند مکان وسوسه انگیزی برای شنا باشد؛ اما اگر شما به خوبی به فنون شنا مسلط نباشید، این آب تنی لذت بخش می تواند پایانی تلخ برای شما رقم بزند. پس در شیرجه زدن در آب کمی محتاط تر رفتار کنید.

مستند زیبای طبیعت درمرداب قادیکلا

برنجستانک کجاست

مرداب قادیکلا، یکی از دیدنی های اطراف برنجستانک است که با حضور اول در این مرداب، ممکن است شما را یاد مستندهای جنگل های آمازون با درختان سربرافراشته در آب بیاندازد. همچنین ممکن است یاد دریاچه پریان بیافتید، آنجا که پریان دریاچه رهگذران را با آواز خود محسور کرده و به داخل آب فرا می خوانند.

 درختان انبوهی که ریشه هایشان در آب فرو رفته و شاخه هایشان، سر از آب بیرون آورده و شما را ترغیب می کنند تا در میان آنها قایق سواری کنید و این چنین سکوت مرداب را به هم بزنید. شما می توانید ساعت ها در این مرداب قایق سواری کرده و در سکوتی دلنشین همراه صدای پرندگان از زیبایی های این مرداب لذت ببرید.

 اگر علاقه مند به عکاسی هستید، دوربین خود را فراموش نکنید! شاید دوباره فرصت عکاسی در این فضا را پیدا نکنید. در مرداب قادیکلا، نیلوفرهای آبی چتر خود را بازکرده و با گل های زیبا فضایی جذاب تر برای عکاسی شما فراهم کرده اند. اینجا شما گذر زمان را میان شات های دوربین خود حس نخواهید کرد.

سد زیبای زمزم

سد زمزم کجاست

یکی از جاذبه های توریستی دهکده برنجستانک، سدی از نوع خاکی با هسته رُسی واقع در این روستا می باشد. طول این سد 249 متر بوده و عرض آن 10 متر است. این سد به منظور ذخیره سازی آب برای کشاورزان و شالیزارهای اطراف روستای برنجستانک واقع شده است.

حالا دقیقا می دانید که سد زمزم کجاست؟ این سد، جزو مناطق حفاظت شده جنگل های خیبوس است. شما می توانید در آب سد زمزم برای تقویت تمرکز خود به ماهیگیری بپردازید. علاوه بر این، با یک کشتی تفریحی سفری کوتاه به نقاط مختلف سد داشته و از مناظر بکر اطراف آن دیدن کنید.

اقامت رویایی در کلبه های چوبی برنجستانک

اقامت رویایی در کلبه های چوبی برنجستانک

یکی از دلایل شهرت برنجستانک، کلبه های چوبی آن می باشد که این بهشت ایران را معروف به سرزمین کلبه های سوئیسی کرده است. شاید اولین بار، شما هم با دیدن این کلبه های زیبا وسوسه شدید که به برنجستانک سفر کنید. البته که وجود این سوئیت های چوبی در شهرت برنجستانک بی تاثیر نبوده اما آنچه سبب شده برنجستانک مورد توجه قرار بگیرد، فضاهای متنوع تفریحی در آن است.

در دهکده توریستی برنجستانک رستوران، کافی شاپ و انواع اقامتگاه برای شما محیا است در این روستا، حدود 40 سوئیت چوبی وجود دارد که از دو تخت شروع شده و تا 5 تخت موجود است. در این سوئیت ها، کلیه امکانات از وسایل گرمایشی و سرمایشی گرفته تا لوازم تصویری و نمایشی فراهم است. (ظرفیت برخی سوئیت ها قابل افزایش است). علاوه بر این شما می توانید در فضای این سرزمین بهشتی چادر زده و تجربه یک شب کمپ در جنگل یا کنار آب را تجربه کنید.

تفریحات جذاب برنجستانک

شما در برنجستانک تفریحات مختلفی را تجربه می کنید. جاذبه های هیجان انگیزی در این سفر وجود دارد که هر لحظه جذابیت سفر شما را بیشتر می کند.

سوارکاری، سرگرمی مهیج در برنجستانک

سوارکاری، سرگرمی مهیج در برنجستانک

 

در قسمتی از روستای برنجستانک، یک باشگاه سوارکاری وجود دارد که شما می توانید علاوه بر دیدن اسب سوارها به سوارکاری نیز بپردازید. امکان آموزش سوارکاری نیز برای شما در این باشگاه فراهم است؛ زیرا در این مکان، انواع نژاد اسب های مختلف وجود دارد و شما دایره انتخاب گسترده ای برای انتخاب اسب خواهید داشت.

لذت بی نظیر با قایق سواری در طبیعت

لذت بی نظیر با قایق سواری در طبیعت

شما با ورود به محدوده سد برنجستانک در کنار دریاچه، انواع قایق های پدالی و موتوری را با ظرفیت های مختلف مشاهده خواهید کرد. هر قایق پدالی 4 نفر ظرفیت دارد که می توانید یک تفریح جذاب را روی آب، به همراه خانواده در فضایی مطبوع تجربه کنید. در صورتی که تعداد شما بیشتر از 4 نفر است یا مایل نیستید با پدال زدن سری به اطراف سد بزنید و احساس می کنید ممکن است در میان راه از پدال زدن خسته شوید، شما می توانید با سوار شدن در قایق موتوری، از زیبایی های اطراف سد لذت ببرید.

ماهی گیری در مجاور دریاچه زمزم

ماهی گیری در مجاور دریاچه زمزم

برنجستانک کجاست؟ در برنجستانک این فضا برای شما محیا شده که در کنار سد زمزم چادر زده و شرایط یک کمپ فوق العاده رویایی را تجربه کنید. درست کردن چای روی آتش در کنار ماهیگیری از آب سد زمزم، می تواند یکی از رویایی ترین روزهای شما را در خاطراتتان رقم بزند. فقط مراقب باشید بعد از پایان کار با آتش، از خاموش شدن کامل آن مطمئن شوید تا صدمه ای به طبیعت بکر و زیبایی که ما وارثان آن هستیم وارد نشود و نسل آینده ما نیز بتواند از این میراث بهره ببرد. شما حتی می توانید در کنار مرداب قادیکلا در حوالی برنجستانک اتراق کرده و چادر و کمپ خود را بر پا نمایید.

بهترین زمان برای سفر به برنجستانک

آب و هوای شمال ایران به شدت مرطوب و شرجی می باشد. بهترین زمان ها برای دیدن این بهشت روی زمین، فصل بهار و تابستان است. در بهار شما می توانید حس رویش و سرزندگی را در برنجستانک تجربه کنید. تابستان این منطقه شاید کمی شرجی باشد، با این حال چیزی از زیبایی آن کم نمی کند.

اگر عکاسی در میان انبوه رنگ های طبیعت را دوست دارید، پیشنهاد می کنیم در پاییز سفری به برنجستانک داشته باشید. در نهایت اگر میانه خوبی با سرما دارید و به دنبال دیدن یخ زدگی آب روی دریاچه هستید، این فصل می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

مسیر دسترسی به سد برنجستانک

اگر از تهران بخواهید به این شهر سفر کنید، باید به سمت جاده فیروزکوه حرکت کرده و بعد از آن مسیر خود را به سمت شمال ادامه دهید.7 کیلومتر پس از شیرگاه در سمت راست جاده با تابلوی شهرک صنعتی بشل روبرو خواهید شد. وارد این خروجی شوید تا پس از گذر 10 کیلومتری از جاده آسفالت به دوراهی برسید. در سمت راست دو راهی سد برنجستانک را می بینید.

سخن پایانی

دهکده توریستی برنجستانک، در استان مازندران از شهرهای شمالی قرار دارد. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم برنجستانک کجاست باید گفت این روستا از توابع شهر قائم شهر است. شما در این اقامتگاه می توانید در میان جنگل یا کنار آب، چادر و کمپ بزنید و با گذراندن شب در کلبه های چوبی مثلثی آن، یک شب خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

در برنجستانک شما می توانید تفریحات مختلفی از ماهیگیری گرفته تا قایق سواری میان مرداب یا سوارکاری را در یک منطقه جنگلی تجربه کنید. اگر قصد تجربه یک آخر هفته متفاوت و رویایی را دارید، پیشنهاد می کنیم سری به این بهشت روی زمین ایران بزنید و با اجاره اقامتگاهی از مجموعه ویلالفور، سفر رویایی تجربه کنید.

سوالات متداول

روستای برنجستانک در کجا قرار دارد؟

برنجستانک، یکی از روستاهای سوادکوه در استان مازندران است که سرشار از زیبایی می باشد.

جاذبه های گردشگری برنجستانک کجاست؟

برنجستانک جاذبه های گردشگری زیادی دارد که می توان به مرداب قادیکلا، سد زمزم، هفت آبشار و… اشاره کرد.

ما در آنلاینر بیش از 12 سال است که‌ به صورت تخصصی در حوزه‌ های مختلف سئو (تولید محتوا، آن پیج، آف پیج، و تکنیکال) فعایت می‌ کنیم. تیم ما تشکیل شده از دوازده کارشناس در هر کدام حوزه‌ها و در بخش تولید محتوا نویسنده‌ های متخصص، به‌ روز و  با تجربه‌ی ما  همواره تلاش می‌ کنند تا باکیفیت‌ ترین و یونیک‌ ترین محتوا ها را ارائه دهند.

2 دیدگاه ها
  1. شما خیلی عالی هستین براتون بهترین ها رو آرزو دارم

پیام بگذارید