جنگل لفور چه حیواناتی دارد؟

فروردین ۲۰, ۱۴۰۲
0 نظر
جنگل لفور چه حیواناتی دارد؟

اگر به مازندران سفر کرده باشید قطعا به جنگل لفور سر زده اید. این جنگل چندین میلیون ساله قسمتی از جنگل بسیار سرسبز جنگل هیرکانی است. این جنگل زیبا مناطق گردشگری متنوعی داشته و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از جنگل لفور بازدید می کنند. اگر تصمیم دارید اقامتی چند روزه در این مکان داشته باشید، پس بهتر است بدانید جنگل لفور چه حیواناتی دارد.

جنگل لفور به دلیل پوشش گیاهی بسیار متنوع و خاص جانوران زیادی، نظیر خرس، گرگ، انواع پرندگان و روباه را در خود جای داده است. به دلیل درختان بسیار بلند و قطور، پرندگان زیادی در این حوالی زندگی می کنند. نزدیک به 80 نوع گیاه در این جنگل بسیار دیدنی وجود داشته که همواره این مکان را به یکی از شگفت انگیز ترین جنگل های ایران تبدیل کرده است. شما می توانید برای اقامت چند روزه، با اجاره ویلا در لفور از طبیعت بکر آن استفاده کنید.

چگونه از خود در برابر حیوانات در جنگل محافظت کنیم؟

یکی از چالش هایی که افراد هنگام گردش در جنگل با ان برخورد می کنند، وجود حیوانات است. حضور حیوانات خطرناکی مانند خرس در جنگل های شمال می تواند به شدت خطرناک باشد. شما باید قبل از اقامت در طبیعت مانند جنگل لفور، باید پرس و جو کرده و بدانید جنگل فور چه حیواناتی دارد. حال ما چند نمونه از کار هایی که محافظت شما را تضمین می کند را ذکر می کنیم.

صحبت کردن مانع حضور خرس می شود!

صحبت کردن مانع حضور خرس می شود!

به یاد داشته باشید سر و صدا یا صحبت کردن باعث می شود خرس ها از شما فاصله گرفته و دوری کنند.

برخورد ناگهانی با خرس

حال اگر در مسیر با خرسی در نزدیکی خود برخورد کردید؛ به یاد داشته باشید هرگز داد نزنید، فرار نکنید و از درخت بالا نروید زیرا خرس در تمامی این کار ها از شما بهتر است. سعی کنید خود را از او بزرگ تر نشان دهید. دستان خود را باز کرده و کیف یا لباس خود را بالای سرتان قرار دهید و بسیار آرام به عقب حرکت کنید. دقت کنید هر گونه شتاب زدگی می تواند خرس را به سمت شما بکشاند.

سرو صدا

هنگام نزدیکی خرس تا می توانید با ظروف سرو صدا کنید؛ این کار باعث دوری آنها می شود.

برخورد با گرگ

برخورد با گرگ

از آنجایی که گرگ ها از آن دسته حیواناتی هستند که گروهی حرکت می کنند. اگر در قسمتی از جنگ آنها را مشاهده کردید بدانید قطعا تعداد زیادی از گرگ ها در اطراف هستند. اگر با آنها فاصله دارید سعی کنید در کمترین سروصدا و با آرامش از آن محل دور شوید. اما اگر این شرایط را نداشته و گرگ در نزدیکی شما قرار گرفته، بهتر است این نکات را رعایت کنید:

آرامش

آرامش خود را حفظ کرده و به آرامی عقب بروید، به پشت سر خود نگاه نکنید.

داد بزنید

تا می توانید داد بزنید، هر وسیله ای که دارید را پرت کنید و به عقب بروید. پشت سر خود را  هر لحظه نگاه کنید تا از فاصله با آن مطمئن شوید.

کار هایی که باید در جنگل انجام دهیم!

پیشگیری

بهتر است قبل از شروع سفر، تمامی حیوانات جنگل را شناسایی کرده و فاصله خود را با حیوانات در نظر بگیرید تا از هرگونه خطر و حملات آنها در امان باشید.

غذا

فضای کمپ را تمیز نگه داشته؛ و بعد از صرف غذا، ظروف را سریعا شسته و باقی مانده غذا یا خوراکی ها را در ظرف هایی قرار دهید که مخصوص کمپ باشد و هیچ بویی از آن خارج نشود.

زباله

به هیچ عنوان زباله های خودتان را نزدیک چادر نگذارید، آنها را درون کیسه ریخته و در فاصله ای دور از شاخه درخت آویزان کنید.

لباس

لباسی که با آن تمام روز فعالیت کردید و بوی غذا گرفته است را هنگام خواب بیرون از چادر بگذارید؛ تا اینگونه حیوانات از طریق حس بویایی به شما نزدیک نشوند.

حیوان خانگی

غذای حیوان خانگی خود را در مکانی دور از تر از محل اقامت خود بگذارید.

در آخر، محافظت از حملات حیوانات

اکثر افراد در روز های تعطیلات ترجیح می دهند در طبیعت و جنگل های اطراف شهرشان وقت بگذراند. جنگل لفور با طبیعت بکری که دارد، همیشه میزبان تعداد زیادی از گردشگران است. اما این جنگل زیبا حیوانات غیر اهلی دارد که باید حواستان به آنها باشد. قبل از شروع سفر باید بدانید جنگ لفور چه حیواناتی دارد، این جنگل، حیوانات وحشی مانند خرس، گرگ، روباه داشه که بهتر است در سفر نکات امنیتی را رعایت کنید. یکی از امن ترین مکان هایی که می توانید در آن اقامت داشته باشید، ویلا یا خانه های جنگلی است. شما می توانید برای رزرو و اجاره انواع ویلا به سایت ویلا لفور مراجعه کنید.

ما در آنلاینر بیش از 12 سال است که‌ به صورت تخصصی در حوزه‌ های مختلف سئو (تولید محتوا، آن پیج، آف پیج، و تکنیکال) فعایت می‌ کنیم. تیم ما تشکیل شده از دوازده کارشناس در هر کدام حوزه‌ها و در بخش تولید محتوا نویسنده‌ های متخصص، به‌ روز و  با تجربه‌ی ما  همواره تلاش می‌ کنند تا باکیفیت‌ ترین و یونیک‌ ترین محتوا ها را ارائه دهند.

پیام بگذارید