هواشناسی تلمادره، بهار در تابستان

اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲
0 نظر
هواشناسی تلمادره

شمال کشور، جزو مناطق محبوب ایران است و اکثر مردم از هر موقعیتی برای رفتن به آن استفاده می کنند. شهرها و روستاهای زیادی وجود دارند که هر یک از افراد می توانند آن را برای گذراندن اوقات خوش خود انتخاب نمایند. تلمادره، یکی از روستاهای کیاسر، آب و هوای مطلوبی دارد و گزینه مناسبی برای سفر به شمال محسوب می شود. البته لازم است پیش از سفر از هواشناسی تلمادره آگاه شوید تا سفر بدون مشکلی را تجربه کنید.

تلمادره کجاست؟

تلمادره جزو زیباترین روستاهای کیاسر است و از توابع دهستان پشتکوه چهاردانگه ساری محسوب می شود. این روستا بین استان سمنان و مازندران واقع شده است و با توجه ویلاهای اجاره ای و طبیعت بکری که دارد، مورد توجه بسیاری از مسافران قرار دارد. جاده این روستا بدون علائم و ناهموار است و بهتر است با اطلاع از هواشناسی تلمادره، برای روزهای بارانی یا برفی تمهیدات لازم را پیش بینی کنید. همچنین می توانید از شهرها و روستاهای اطراف این روستا نیز بازدید نمایید. به عنوان مثال آب و هوای شیرگاه بسیار مطلوب است و انتخاب خوبی برای سفر محسوب می شود.

علت نام گذاری تلمادره

تلمادره از دو بخش ترکیب شده است. تلماس (Talmas)، جزو علف های هرز مزارع و دارای سنبله و تیغک چسبان است. این کلمه با دره ترکیب شده و “س” صامت آن حذف شده است.

هواشناسی تلمادره؛ آب و هوای دلپذیر

تلمادره جزو روستاهای دلپذیر استان مازندران محسوب می شود. به دلیل نزدیکی به دریا و وجود جنگل های هیرکانی اطراف، رطوبت هوا در ماه های گرم نسبتا بالا می باشد. اقلیم این روستا کوهستانی است. هواشناسی تلمادره، نسبت به دیگر مناطق استان مازندران متفاوت است. این روستا، تابستان های معتدلی دارد و زمستان‌های این دهکده بسیار سرد است. در زمستان، تلمارده سفیدپوش می شود که زیبایی خاص خود را دارد و برای علاقه مندان به این فصل می تواند جذاب باشد.

بهترین فصل سفر به تلمادره

هواشناسی تلمادره

با توجه به هواشناسی تلمادره، نیمه دوم سال و مخصوصا تابستان برای سفر به این منطقه مناسب است. اگر به سرما علاقه ندارید، فصل زمستان گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود؛ در غیر این صورت، زمستان های تلمادره نیز لطف خاص خود را دارد و می توانید از طبیعت برفی و بازی ها و ورزش های زمستانی لذت ببرید.

مناطق دیدنی تلمادره؛ امامزاده امین محمد

تلمادره روستای سرسبزی است و هواشناسی تلمادره، آب و هوای خوش و مطلوب آن را نشان می دهد. از این رو از سرتاسر این روستا می توانید لذت ببرید؛ اما اگر دنبال مکان خاصی هستید، می توانید به امامزاده امین محمد سر بزنید. این امامزاده بر روی یک تپه مشرف به روستا واقع شده است. بقعه امامزاده محمد دو اتاق تو در تو دارد. اتاق اول به عنوان شبستان و مربع شکل و ارتفاع آن حدود 120 سانتیمتر است.

اتاق دوم از خارج مدور و مانند برج است. داخل اتاق مربع شکل می باشد و به وسیله سه پلکان از شبستان به آن راه پیدا می کند. وسط این اتاق، مرقد امامزاده محمد به چشم می خورد که با سنگ و آجر اندازه 60 سانتیمتر بالا آورده و پارچه ای روی آن انداخته اند. بالای آن نیز دارای گنبدی مخروطی با ارتفاع سه متر و بدون تزیین است.

نتیجه گیری

روستای تلمادره از مناطق خوش آب و هوای کیاسر در استان مازندران است که می تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد. با توجه به نزدیکی این روستا به لفور، شما می توانید با اجاره ویلا و کلبه از مجموعه ویلالفور اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید. پیش از سفر به این منطقه، حتما از هواشناسی تلمادره اطلاع داشته باشید تا تمهیدات ایمنی مناسب را بیندیشید و دچار مشکل نشوید.

سوالات متداول

روستای تلمادره در کجا قرار دارد؟

تلمادره یکی از روستاهای کیاسر در استان مازندران است.

هواشناسی تلمادره چگونه است؟

تلمادره از آب و هوای معتدلی در فصل تابستان برخوردار است و زمستان های سردی دارد.

ما در آنلاینر بیش از 12 سال است که‌ به صورت تخصصی در حوزه‌ های مختلف سئو (تولید محتوا، آن پیج، آف پیج، و تکنیکال) فعایت می‌ کنیم. تیم ما تشکیل شده از دوازده کارشناس در هر کدام حوزه‌ها و در بخش تولید محتوا نویسنده‌ های متخصص، به‌ روز و  با تجربه‌ی ما  همواره تلاش می‌ کنند تا باکیفیت‌ ترین و یونیک‌ ترین محتوا ها را ارائه دهند.

پیام بگذارید