آشنایی با آبشار آنجیلی کا، بلندترین آبشار خاورمیانه!

دی ۲۵, ۱۴۰۱
0 نظر

شمال ایران سرشار از جاذبه های طبیعی است و با طبیعت سرسبز خود هر ساله افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. در این بین، استان مازندران با شهرهای زیبا طرفداران زیادی دارد. نام مازندران معمولا برای افراد نشان دهنده دریای بی نظیر خزر و انبوه جنگل های سرسبز است؛ اما این استان، آبشارهای زیادی دارد که هرکدام از آن ها از زیبایی های خاص خود برخوردار هستند. یکی از این آبشارها، آبشار آنجیلی کا است که در بخش سواد کوه و نزدیکی لفور قرار دارد؛ از این رو می توانید با اجاره ویلا در لفور، برای اقامت در این منطقه نگرانی نداشته باشید.

آبشار آنجیلی کا کجاست؟

آبشار آنجیلی کا، یکی از خاص ترین جاذبه هایی است که در منطقه سوادکوه و 3 کیلومتری روستای کالی کلا لفور قرار دارد. همچنین این آبشار نزدیک آبشار اسکیلیم رود است که می توانید هنگام بازدید از آنجلیکا، از آن دیدن فرمایید.  آبشار آنجلیی کا، نه تنها در مازندران و ایران، که در خاورمیانه نیز مرتفع ترین آبشار شناخته می شود.

این آبشار برای دوستداران طبیعت گزینه مناسبی است تا با پیاده روی و کوه نوردی در این منطقه، تجربه ای متفاوت کسب کنند. ممکن است مسیر رسیدن به آبشار آنجیلی کا کمی سخت باشد، اما دیدن عظمت آن، خستگی را از تن هرکسی بیرون می کند.

با بازدید از این آبشار علاوه بر دیدن بزرگترین آبشار خاورمیانه، می توانید از دیدن صخره های خزه زده و سرسبز اطراف آبشار و جنگل های درهم تنیده لفور لذت ببرید. همچنین می توانید ریه های خود را از هوای مطبوع و بی نظیر آن پر کنید.

مسیر دسترسی به آبشار آنجیلی کا

آبشار آنجیلی کا در 22 کیلومتری شیرگاه قرار دارد و  می توانید 3 مسیر کالی کلا، گالش کلا و رئیس کلا  را برای رفتن به آبشار انتخاب نمایید. سپس باید مسیری جنگلی را طی کنید تا به آنجلی کا برسید. توجه داشته باشید که برای رسیدن به این آبشار حدود 2 ساعت باید پیاده روی کنید؛ لذا اگر همراه خود سالمند یا کودک دارید از این نکته غافل نشوید.

نکات لازم برای بازدید از آبشار آنجیلی کا

برای رفتن به آبشار آنجلیکا، لازم است به این نکات توجه داشته باشید:

  • مسیر رسیدن به آبشار آنجیلیکا، سخت و دشوار است و لازم است آن را در نظر بگیرید تا در طول مسیر اذیت نشوید.
  • در صورت آشنا نبودن به منطقه، از تنهایی رفتن به آن پرهیز نمایید و با تورهای معتبر یا افراد محلی از آبشار دیدن کنید.
  • در زمان مناسبی به این آبشار بروید؛ به عنوان مثال در فصل های سرد که بارندگی زیاد است از رفتن به آن پرهیز نمایید.
  • وسایل غیر ضروری و سنگین با خود نبرید؛ وسایلی که نیاز دارید شامل کفش مناسب، آب آشامیدنی، کرم ضد آفتاب و… است.

بهترین فصل سفر به آبشار آنجیلی کا

دیدن این آبشار در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد؛ اما بهترین زمان سفر اواسط بهار تا اواسط پاییز است. در فصل پاییز می توانید در طبیعت رنگارنگ آن به عکاسی بپردازید و بهترین لحظه ها را ثبت نمایید. لازم است این نکته را در نظر بگیرید که رفتن به این آبشار در فصل زمستان به دلیل بارندگی های زیاد شاید مناسب نباشد.

دیدنی های اطراف آبشار آنجیلی کا

در اطراف آبشار آنجیلی کا دیدنی های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید نمایید:

سد لفور، جاذبه بی نظیر مازندران

سد لفور که با نام سد البرز نیز شناخته می شود، یکی از جاذبه های سواد کوه است که در روستای لفور واقع شده است. این سد دارای زیبایی های فراوانی است که هرکسی را به خود جذب می کند. در کنار این سد می توانید از تماشای دریاچه و جنگل لفور نیز لذت ببرید. همچنین می توانید با ماهیگیری در سد لفور، لحظات بی نظیری را تجربه نمایید.

شیرگاه، طلای سبز سوادکوه

شیرگاه، یکی از شهرهای زیبای سواد کوه است که با آبشار آنجیلی کا تنها 22 کیلومتر فاصله دارد. با توجه به آب و هوای شیرگاه در تابستان، می توانید با خیالی راحت در این فصل گرم به شیرگاه سر بزنید و نگران گرمای هوا نباشید.

اقامت در آنجیلی کا

برای اقامت در آبشار آنجیلی کا کار سختی ندارید. در اطراف این آبشار، ویلاها و کلبه های زیادی وجود دارد که خیال شما را می تواند برای اقامت راحت کند. ویلا لفور با انواع ویلاها و کلبه ها در این مناطق گزینه مناسبی برای انتخاب شماست که می توانید یک تجربه متفاوت از سفر به مازندران داشته باشید. به عنوان مثال با اجاره کلبه سوئیسی در لفور، می توانید بهترین ها را در خاطر خود ثبت کنید.

سخن پایانی

آبشار آنجیلی کا بزرگترین آبشار خاورمیانه است و جزو جذاب ترین مکان های دیدنی مازندران محسوب می شود. این آبشار، در سه کیلومتری لفور قرار دارد که می توانید از دیگر جاذبه های اطراف آن دیدن فرمایید. همچنین برای اقامت در این منطقه می توانید ویلا لفور را انتخاب کنید.

پیام بگذارید